Meblarz.net

Meblarz.net - forum meblowe => Meble - dyskusja => Wątek zaczęty przez: prosto w Listopad 17, 2017, 11:00:55 am

Tytuł: Ścianka działowa - drewniana czy z płyt k-g?
Wiadomość wysłana przez: prosto w Listopad 17, 2017, 11:00:55 am
Zastanawiamy się w jaki sposób wykonać ściankę działową pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Chcielibyśmy na tej ściance, wykonać również pułki lub nawet podwiesić regały. Pytanie, która opcja będzie lepsza - drewniana czy wykonana przy pomcy zabudowy suchej - a więc z płyt karton-gips?
Tytuł: Odp: Ścianka działowa - drewniana czy z płyt k-g?
Wiadomość wysłana przez: Lerynek w Listopad 18, 2017, 04:56:33 am
Zalezy... drewniana byłaby "fajniejsza", ale z cała pewnością droższa w przygotowaniu...
Tytuł: Odp: Ścianka działowa - drewniana czy z płyt k-g?
Wiadomość wysłana przez: sebde w Grudzień 06, 2017, 01:48:54 pm
Drewno rzeczywiście, jest to ciekawa opcja, ale ścianka działowa wykonana z zabudowy suchej, czyli najczęściej profile stalowe a do niej płyty karton-gips, to również jest bardzo dobra opcja. Przede wszystkim dlatego, że możesz na niej spokojnie zamontować regały, telewizor, półki, odpowiednio wyciszyć, zaizolować termicznie. Teoretycznie jeżeli masz smykałkę do takich rzeczy, to można to wykonać we własnym zakresie. Tutaj http://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/buduj-z-nami/budowa-scianki-dzialowej-z-plyt-gipsowo-kartonowych-nida-w-16-krokach fajnie zostało to opisane: budowa ścianki działowej w 16 krokach.
Tytuł: Odp: Ścianka działowa - drewniana czy z płyt k-g?
Wiadomość wysłana przez: creworka w Styczeń 30, 2018, 12:46:43 pm
Wybór rodzaju ściany zależy od tego, jakie funkcje ma ona spełniać, wymaganej izolacyjności (akustycznej, cieplnej i przeciwwilgociowej) oraz od konstrukcji stropu, na którym będziemy tę ściankę stawiać.