Autor Wątek:

CRM lub program do ofertowania

 (Przeczytany 183 razy)
  • MarekTD
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
CRM lub program do ofertowania
« dnia: Sierpień 06, 2018, 03:45:28 pm »
Witam forumowiczów,

Nie wiem, czy piszę w dobrym miejscu - jeśli nie - to proszę administratorów o przeniesienie tematu.

Prowadzę małą firmę w branży meblarskiej. Moja praca opiera się przede wszystkim na realizacji zamówień klienta. Na podstawie złożonego zamówienia, przygotowuję ofertę. Obecnie jest to zazwyczaj lista w punktach z podsumowaniem kosztów itd.
Klient po otrzymaniu oferty i jej zaakceptowaniu - wpłaceniu zaliczki lub faktury proforma (wg ustaleń) - rozpoczyna proces realizacji zamówienia.

W czym problem - otóż w branży meblarskiej, jak wiadomo - mamy do czynienia z przygotowaniem ofert z wymiarowaniem pod wytyczne projektowe inwestycji. Bardzo dużo czasu zajmuje nam przygotowanie oferty pod pełne wytyczne klienta, wg jego projektu. Praktycznie za każdym razem - oferta - stanowi nowy projekt dla naszej firmy.

Czy znają Państwo jakieś wsparcie - rozwiązanie informatyczne - które usprawniłoby proces ofertowania?
Narzędzie w formie aplikacji, lub programu, gdzie byłaby możliwość wprowadzenia pewnych standardów obliczeń, zdjęć produktów czy ujednoliconych rozwiązań technologicznych. Może to być system CRM dedykowany dla branży lub inny program.

Firma rozrasta się, zapytań przybywa - a możliwości przerobowe się kurczą. Z czego Państwo korzystają przy przygotowaniu ofert w branży budowlanej? Będę wdzięczna za odpowiedzi