Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - rniemiec7

Strony: [1]
1
Meble drewniane / Centrum Inspiracji
« dnia: Listopad 04, 2015, 11:58:18 am  »
Sprawa jest prosta. Każdy chętny umieszcza aranżacje mieszkań/domów, które zainspirowały go do stworzenia swoich wnętrz.
Może też to być po prostu coś co bardzo nam się podoba, oczywiście w temacie :)

Zacznę jako pierwszy:
http://pinhouse.pl/p/kolekcja-roma/

Pięknie wykonane wnętrze, dzięki zastosowaniu dwukolorowych mebli uzyskano naprawdę ciekawy efekt :-)

2
Meble drewniane / Kupujemy meble, przewodnik :D
« dnia: Październik 19, 2015, 03:16:20 pm  »
Kupując nowe meble masz realny wpływ na pozytywna zmianę w swoim codziennym życiu. Naprawdę ! Meble mogą mieć wpływ na nasze zdrowie, komfort, efektywność. Świadomość ta może ten wybó nieco utrudnić. Chcemy wtedy, aby meble, które zamierzamy kupić idealnie pasowałym nie tylko do naszego wnętrza, ale również do nas samych. Żeby znaleźć odpowiednie dla siebie meble powinniśmy być w stanie właściwie ocenić ich jakość. Należy również przy tym pamiętać, że dla własnego zdrowia i komfortu warto wybierać meble z litego drewna.

Ma sens, aby określić swoje potrzeby zanim coś kupimy. W przypadku mebli istnieje kilka ważnych pytań, które trzeba sobie zadać przed ich zakupem. Meble mają nie tylko wyglądać i być dopełnieniem wnętrza, a przede wszystkim dbać o naszą wygodę i być maksymalnie funkcjonalne we wszystkim co w domu robimy, więc warto zastanowić się jakie są nasze potrzeby.

Zadając sobie pytanie, które przedstawię w dalszej części artykułu, możemy zapobiec podjęcia pochopnych decyzji. Byłoby smutne wydać dużo pieniędzy, i mieć wyrzuty sumienia jeszcze przed ich dostawą. Bo kiedy już je otrzymamy i jednak to będzie nie to czego oczekiwaliśmy, pozostają nam dwie opcje, oddanie bądź wymiana mebli lub pogodzenie się z zakupem nawet jeżeli nie czujemy się z nim dobrze.
Mówiąc prościej, unikajmy kupując meble impulsu zakupu. Łatwiej jest dowiedzieć się czego potrzebujesz zadając sobie proste pytania:


1. Ile mam miejsca do zagospodarowania?


Przestrzeń jest bardzo ważna, ponieważ określa skalę przedsięwzięcia.
Jeżeli będziemy urządzać małą przestrzeń co jest w nim niezbędne (w zależności od jego przezn
aczenia) ? Czy coś może służyć nam podwójnie (np. szuflady na ubrania pod łóżkiem) ? Trzeba rozważyć również użycie kolorów i wykończeń, które sprawią, żę wizualnie pomieszcznie będzie wyglądało na większe.
Duża przestrzeń tylko z pozoru może się wydawać łatwa do aranżacji. Tutaj meble też muszą być odpowiednio dobrane i rozmieszczone. Kupując ze świadomością, że i tak wszystko się zmieści to nie najlepszy pomysł.


2 . Kto używa tego miejsca ?

Oczywiście największą swobode co do wyboru stylu, koloru, tkanin mamy, gdy tylko my mamy zamiar z niego korzystać. Jeżeli jednak korzystają z niego też inni, ich potrzeby i preferencje również powinny być uwzględniane. Na przykład delikatna tkanina lub meble z ostrymi kantami nie będzie zbyt dobra w pomieszczeniu gdzie bawią się dzieci.


3. Do czego służy dana przestrzeń ?


Meble zawsze powinny być swego rodzaju tłem dla naszego życia, w tym znaczeniu, iż są jego uzupełnieniem, więc mają za zadanie nam pomagać. Czy jest to pomieszczenie gdzie rodzina ogląda telewizję ? Należy zatem zadbać o wygodną, zabezpieczoną przez zabrudzeniami sofe, funkcjonalny stolik oraz wygodne i bezpieczne miejsce zabawy dla dzieci.


4. Które kolory są dla mnie atrakcyjne i dobrze się w ich obecności czuję ?

Jest również bardzo ważne, aby używać tych kolorów, które sprawiają, że czujemy się komfortowo i jesteśmy zadowoleni. Należy również tak dopierać ich intensywności, aby nasz ulubiony kolor nie stał się tym, którego szybko znienawidzimy.


5. Czy w pomieszczeniu znajdują się już jakieś meble lub inne elementy aranżacji ?

   Wszelkie meble, dywany, obrazy, które już posiadamy mogą na posłużyć jakodobry punkt wyjścia. To bardzo dobry pomysł, aby brać te wszystkie elementy pod uwagę, jednak trzeba zastanowić się nad tym, czy rzecz wygladająca wspaniale indywidualnie, będzie pasować do naszej wizji i potrzeb. Trzeba rówież rozważyć, czy rzecz którą zostawiamy będzie odnośnikiem i centralnym punktem w pomieszczeniu, czy będzie odgrywał drugorzędną role.


6. Jak zacząć urządzanie od zera ?

Może to być straszne, ale również  ekscytujące. Bo co może być bardziej radosnego niż urządzenie własnego miejsca w sposób, któy chcemy ? Jeśli trudno nam zacząć powinniśmy przeglądać katalogi, strony internetowe i znalezienie takiej aranżacji, która najbardziej by nam odpowiadała i która dostosujemy do własnych potrzeb. Takie poszukiwania mogą również dobrowadzić do kolejne ważnej rzeczy, mianowicie znalezienia potencjalnych sklepów meblowych.


7. Jak długo mamy zamiar go używać ?

To jak długo masz zamiar używać mebli, określa ile powinieneś na nie wydać. Jeżeli lubisz co kilka lat zmieniać otoczenie, do szkoda wydawać duże pieniądze na meble, których niedługo się pozbędziemy. Jednak, gdy chcemy mieć meble na nie należy oszczędzać (co nie oznacza, że nie mamy szukać konkurencyjnych ofert).


8. Najważniejsze pytanie, jaki posiadamy budżet ?

Czy pieniądze to dla nas żaden problem, czy jednak w jakiś sposób nas ogranicza ? Nawet jeśli nie możemy sobie pozwolić wydawać fortuny na meble, warto zrobić porządny "research", porównywać oferty różnych sklepów, a na pewno znajdziemy coś co pokochamy. Należy również sprawdzić oferty sklepów z używanymi meblami, bo tam również można znaleść wartościową rzecz w świetnym stanie.

R. Niemiec -  http://www.wikiwood.edu.pl/

3
Meble drewniane / meblezdrewna24
« dnia: Czerwiec 26, 2015, 08:21:40 am  »
Witajcie

Wszystkich amatorów mebli drewnianych, lubiący wyrażać swoje opinie i pomysły zachęcam do odwiedzenia blogu http://www.meblezdrewna24.eu/

Można tam również znaleźć wiele ciekawych artykułów i inspirujących wpisów  związanych z tematyką meblową.
Może dzięki nim znajdziemy na przykład wymarzony mebel ?
Polecam :)

4
Meble drewniane / Meble strukturyzowane
« dnia: Czerwiec 18, 2015, 10:54:42 am  »
   Strukturyzowanie mebli to proces mający na celu utworzenie zagłębień, rowków i nierówności na powierzchni drewna. Tak przygotowane drewno służy jako materiał do produkcji mebli. Meble zyskują unikalny charakter, wyglądają niczym stare meble sprzed kilkudziesięciu lat.

   Strukturyzacja drewna to proces, w którym uzyskuje się niejednorodną strukturę powierzchni mebli. Zaawansowane technologicznie maszyny wyrywają z drewna fragmenty o mniejszej gęstości pozostawiając te bardziej twarde. Powstała w ten sposób struktura nadaje meblom wyjątkowego stylu, który cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów.

Meble strukturyzowane to meble najczęściej woskowane.

Zachęcam również do zapoznania się z artykułem o woskowaniu mebli na stronie : http://www.woskowanemeble24.pl/

Zachęcam również do dyskusji na ich temat i podzielenie się opinią o takich meblach :)
Może ktoś z Was ma już takie meble u siebie i może je polecić ? :)

5
Przywitaj się! / Witam ! :)
« dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:25:26 am  »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ! :)

Strony: [1]