Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - KiniaG

Strony: [1]
1
Meble - dyskusja / Montaż wiszących szafek kuchennych ???
« dnia: Marzec 07, 2018, 09:30:20 am  »
Witam,
Proszę o udzielenie informacji jak fachowo powinny zostać zamontowane wiszące szafki kuchenne - proszę o podanie minimalnej długości kołków. Pytam ponieważ miałam ostatnio przykrą sytuację - szafki wiszące runęły na ziemię. Wisiały nieco ponad trzy lata. Szafki (4 sztuki skręcone ze sobą) zawieszone były na listwie montażowej - a ta przymocowana kołkami rozporowymi (4 cm) do ściany. Dom stary (ściany kruche). Montowali panowie ze sklepu, w którym meble zakupiono. Panowie przyjechali na oględziny i stwierdzili , że ktoś musiał za szafkę jedną pociągnąć i ta pociągnęła za sobą wszystkie. Nikogoż nie było wtedy w kuchni. Szafki uległy większemu bądź mniejszemu uszkodzeniu - generalnie żadna nie nadaje się do ponownego zamieszczenia, Spadając uszkodziły blat, płytki podłogowe, baterie kuchenną , stół, krzesło, utrząsnęły parapet... Akurat w tych szafkach nie było dużo szkliwa czy zastawy (tylko pare sztuk). Najbardziej obciążona szafka (90 cm), w której są talerze, szklanki, kubki wisi sobie osobno i ma się dobrze.
Sklep do tej straty nijak się nie odniósł. Zgłosiliśmy szkodę do ubezpieczyciela - ale ten niestety nie wypłaci odszkodowania ponieważ uznał, że to szafki wadliwie były zamontowane i powinniśmy się z montujących "dochodzić". Sklep uznał, że szafki były prawidłowo zamontowane: ("Zastosowanie metody montażowej oraz długość kołków wraz z innym osprzętem zgodne z przewidzianą przez producenta normą montażową").
Proszę o pomoc!

Strony: [1]